LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sportiv dhe i veshur kuq e zi/ Meta "shkrin" talentin në futboll

26 Mars 2023, 20:36, Politikë CNA
Sportiv dhe i veshur kuq e zi/ Meta "shkrin" talentin në
Kreu i PL, Ilir Meta

Kreu i PL-së, Ilir Meta ka ndarë foto ku shihet i veshur me rroba sportive me ngjyrat e flamurit shqiptar.

Meta është fotografuar me të rinjtë e Tiranës në fushën e futbollit dhe ka premtuar se bashkë me Belind Këlliçin, kandidatin e opozitës do të mundësojë më shumë fusha sportive publike pa pagesë në çdo lagje të Tiranës.

“Nuk ka rini pa sport, nuk ka sport pa rini. Por si t’ia bëjmë faktit që në Tiranë rinia nuk ka ku të

luajë futboll, apo basketboll, apo volejboll, përveçse me pagesë? Shumica e fushave janë private, dhe çmimi nuk është i lirë.

Bashkë me kryetarin e ri të Bashkisë, Belindin, patjetër që do të angazhohemi për më shumë fusha sportive publike pa pagesë. Jo vetëm në qendër, por në çdo lagje.

Edhe në ato privatet, të rinjtë, gjimnazistët, studentët, duhet të paguajnë gjysmë çmimi në çdo ambient sportiv.

Bashkë Fitojmë!”,shkruan ai./CNA.al

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga