LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha ironizon kandidatët e Ramës për “14 Majin”/ "U emëruan me dajak, e me hekura në duar"

26 Mars 2023, 19:37, Politikë CNA

Berisha ironizon kandidatët e Ramës për “14

Kreu i partisë Demokratike, Sali Berisha ka ironizuar kandidatët për kryetar bashkie të kryeministrit, Edi Rama më 14 Maj.

Berisha ka hedhur hije dyshimi lidhur me takimin e Ramës për përcaktimin e kandidatëve për zgjedhjet vendore duke u shprehur se procesi ishte tërësisht jotransparent dhe mafioz. 

Në takimin e zhvilluar me qytetarët e Beratit për prezantimin e kandidatit të koalicionit "Bashkë Fitojmë", Zija Ismaili, kryedemokrati theksoi se kandidatët e Ramës u emëruan me dhunë e në disa zona të tjera me hekura në duar.

 

"Krahasoni pak me kandidatët rivalë. Dolën mbrëmë pas orës 1 të natës nga shpella e rilindjes. Diku, diku u emëruan me dajak, në zona të tjera me hekura në duar. Ky ishte procesi i emërimeve në partinë shtet, ky ishte procesi, ky është procesi më mafioz, më antidemokratik, më jotransparent në historinë e Shqipërisë.Kjo është një kopje e shëmtuar e emërimeve që bënte dikur Enver Hoxha, me byronë e tij politike. /CNA

Lajmet e fundit nga