LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Policia dhuron jelekë fosforeshentë për shoferët/ Balla: Transformimi po shkon në një nivel tjetër

31 Korrik 2023, 22:57, Politikë CNA
Policia dhuron jelekë fosforeshentë për shoferët/ Balla:
Ministri i Brendshëm, Taulant Balla

Efektivët e Policisë Rrugore kanë dhuruar mbrëmjen e kësaj të hëne, jelekë fosforeshentë për drejtuesit e motoçikletave.

Akti i Policisë Rrugore u vlerësua nga ministri i Brendshëm, Taulant Balla, i cili tha se ka nisur transformimi i shërbimeve në një nivel tjetër.

Balla deklaroi se ka besim se dhe vetë qytetarët do të bashkëpunojnë për të respektuar rregullat.

"Shërbimi i Policisë Rrugore sapo ka filluar transformimin për tu ngritur në një nivel tjetër qasje me qytetarët. Kam besim se dhe vetë qytetarët do të bashkëpunojnë dhe se rregullat duhen respektuar nga të gjithë. Me patjetër!", theksoi ministri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga