LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E paimagjinueshme/ Basha fiton zgjedhjet e jashtëzakonshme me qendra votimi bosh

29 Korrik 2023, 21:24, Politikë CNA

E paimagjinueshme/ Basha fiton zgjedhjet e jashtëzakonshme me qendra votimi

Lulzim Basha sapo fitoi zgjedhjet më ashpra dhe të rëndësishme që ka parë ndonjëherë vendi ynë, zgjedhje të cilat lënë mbrapa për nga meritokracia dhe procesi edhe votimet për senatorin e klasës.

Sipas Komisionit Zgjedhor të PD-së së vulës, kanë marrë pjesë në votime 18.052 votues imagjinarë duke mbushur kështu më “frymën e shenjtë” kutitë e votimit.

Basha ka marrë 16 196 vota, ndërsa kundërshtari i tij tejet sfidues, Gjegj Hani, ka marrë 1657 vota./CNA.al

Lajmet e fundit nga