LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta, në delir/ 7 muaj para zgjedhjeve shpall fitoren

25 Tetor 2022, 09:30, Politikë CNA

Meta, në delir/ 7 muaj para zgjedhjeve shpall fitoren

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, 7 muaj para se të mbahen zgjedhjet vendore, ka nisur të shfaqë entuziazëm dhe optimizëm.

Sipas tij, 14 maji do të jetë dita e dërrmimit të regjimit monist në Shqipëri dhe se Partia e Lirisë do garantojë jo vetëm rikthimin e pluralizmit në këshillat bashkiakë, por do të jetë fuqia kryesore e zërit të qytetarëve që do zbatojë llogaridhënien pa asnjë kompromis me interesin publik dhe qytetar.

“14 Maji do të jetë dita e dërrmimit të regjimit monist në Shqipëri. 4 vitet e pushtetit vendor monist dhe të paligjshëm si as në vendin më prapambetur të Afrikës do të marrin fund përgjithmonë. Partia e Lirisë do garantojë jo vetëm rikthimin e pluralizmit në këshillat bashkiakë, por do të jetë fuqia kryesore e zërit të qytetarëve që do zbatojë Llogaridhënien pa asnjë kompromis me interesin publik dhe qytetar. Të shtunën në Konventën Kombëtare zgjedhim ekipin drejtues që do të udhëheq Partinë e Lirisë drejt Fitores të padiskutueshme. Do të jetë së pari triumfi i lirisë të qytetarëve të nëpërkëmbur, të vjedhur, të intimiduar dhe të padëgjuar në këto 4 vitet e pushtetit absolut monist të Rilindjes”, shkruan Meta në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga