LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Hedh firma për të vjedhur miliona euro”/ Meta: Rama rrëzohet me protesta dhe zgjedhje

3 Mars 2023, 13:19, Politikë CNA
“Hedh firma për të vjedhur miliona euro”/ Meta: Rama
Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është shprehur se regjimi i Edi Ramës mund të rrëzohet vetëm me zgjedhje dhe protesta.

Meta e ka quajtur Ramën, një të marrë që hedh firma për të vjedhur miliona euro nga qytetarët.

Regjimin më të korruptuar në kontinent. Regjimi që është lider për shpopullimin e vendit që ia ka kaluar edhe Bjellorusisë.

Jemi sot këtu në vazhdim të angazhimit tonë të pakthyeshëm për ta rrëzuar këtë regjim me zgjedhje dhe protesta. Rama, një i marrë që ka hedhur firma për të vjedhur miliona euro", tha Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga