LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi i Artan Hoxhës/ Veliaj shtoi një kat dhe papafingo te Kodra e Diellit gjatë fushatës

14 Dhjetor 2023, 23:10, Politikë CNA
Denoncimi i Artan Hoxhës/ Veliaj shtoi një kat dhe papafingo te Kodra
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme për kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

Hoxha tha në emisionin e Ylli Rakipit se Veliaj shtoi një kat dhe papafingo në banesën e tij te Kodra e Diellit gjatë fushatës elektorale.

Ai hodhi dyshime mbi mënyrën se si u shtuakati dhe papafingoja në banesën e Veliajt.

“Kur erdha unë atje te Kodra e Diellit, Veliaj kishte vetëm një kat. Pyete një çikë Bushatin, sot ka tre kate. Si i ka bërë? Ishte një aktor sipër atij. Iku ai e mori Veliaj, u bë edhe papafingo dhe u bë gjatë fushatës elektorale. Vinte vinçi dhe bllokonte rrugën që të bëhej kati i tretë atje te “Globi”, theksoi gazetari./ CNA

Lajmet e fundit nga