LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA e shpalli në kërkim/ Lulzim Basha bëhet ‘i gjallë’

10 Gusht 2022, 13:07, Politikë CNA
CNA e shpalli në kërkim/ Lulzim Basha bëhet ‘i
Ish-kreu i PD-së, Lulzim Basha

Prej disa ditësh CNA.al kishte ‘shpallur në kërkim’ ish-kreun e PD-së, Lulzim Basha, i cili nuk ishte bërë “i gjallë” prej kohësh.

Prej më shumë se 10 ditësh, Lulzim Basha ishte zhdukur në drejtim të paditur.

Për herë të fundit, ai kishte reaguar me 28 korrik përmes një postimi në rrjetet sociale ku kishte shkruar për 100-vjetorin e marrdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA.

Vetëm sot, pas shpalljes në kërkim nga CNA.al, Basha ka vendosur të reagojë.

Përmes një postimi në "Facebook" ai ka shkruar për dënimin me vdekje të poetit dhe intelektualit, Havzi Nela.

Por edhe pas këtij reagimi, sërish Basha nuk dihet se ku është e ç’drejtim ka marrë.

Ai thjesht ka dalë me një reagim në "Facebook", të cilin ia mban kunati me Odetën.

Basha që dilte dhe fliste për çdo gjë, nuk ka thënë asnjë fjalë për ngjarjet e fundit, që kanë ndodhur në vendin tonë.

Lulzim Basha vazhdon të jetë në drejtim të paditur, edhe pse sot vendosi të thyejë disi ‘heshtjen’ e të tregojë që është gjallë./ CNA.al

CNA e shpalli në kërkim/ Lulzim Basha bëhet ‘i

 

Lajmet e fundit nga