LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha i fshehur, takim në Korçë

30 Qershor 2023, 20:32, Politikë CNA

Basha i fshehur, takim në Korçë

Pa njoftuar strukturat e PD-së, pa asnjë deputet të Korçës, pa asnjë drejtues lokal të Partisë Demokratike, i braktisur, Lulzim Basha është strehuar në një nga hotelet e biznesmenëve dhe miqve të Edi Ramës.

Me 20 vetë, kërkon që t’i thotë shqiptarëve që ka zhvilluar takim në Korçë, kur më shumë se gjysma e atyre që ishin në takim nuk janë korçarë.

I braktisur, në verën e vetmisë së madhe, fshehur skutave, Lulzim mashtruesi zhvillon takim në Korçë.

Basha i fshehur, takim në Korçë

Nuk ka njoftuar asnjë njeri, ka hyrë fshehur duke u sjellë si një mi kanalesh. Dhe në fakt, as ata që i kanë shkuar pas nuk kanë mundur të durojnë.

Siç shihet edhe nga fotot e siguruara nga CNA, njërin nga qytetarët e ka zënën dhimja e kokës, ndërsa të tjerët janë lodhur nga broçkullat e Lulit.

Të bezdisur nga premtimet boshe të një humbësi dhe një të pashpresi, ata kanë gjetur si të vetmen zgjidhje telefonin.

Më shumë se gjysma shihen me kokë ulur, duke përdorur telefonin dhe duke injoruar kështu premtimet boshe të Lulit, që e ka ndjekur vetëm dështimi dhe që pasi ka fituar me zotësi titullin Humbësi serial, kërkon që të bëhet sërish kryetar.

Pra, Basha mashtron qytetarët me takime me njerëz të sjellë nga Tirana, të ikur nga Korça dhe fshatrat e saj prej vitesh.

Mungon Korça, Luli duket se po takon ata që kollaj i gjente në Tiranë./ CNA.al

Basha i fshehur, takim në Korçë

Lajmet e fundit nga