LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"100 banesa për policët", Balla: Do t'i rrisim standardet, kriteret do t'i përcaktojmë në vijim

17 Korrik 2023, 10:28, Politikë CNA

"100 banesa për policët", Balla: Do t'i rrisim

Të hënën, ministri i Punëve të Brendshme, Taulant Balla, një një takim me strukturat e policisë tha se do t'i kushtojë një vëmendje të veçantë cilësisë së jetesës së punonjësve të policisë. 

Balla u shpreh se do të ketë sistemim përfundimtar të fëmijëve të policëve të vrarë në krye të detyrës.

Gjithashtu bëri me dije se do të jepen dhe 100 banesa për punonjës të policisë, por që kriteret do të vendosen në vijim.

"Nëse më parë drejtues e shefa të policisë kanë çeduar ndaj ndikimeve nga jashtë unë nuk do të çedoj. Do të kujdesem për rritjen e standardit të jetesës së punonjësve të policisë. Që nga sot do të ketë sistemim përfundimtar të të gjithë fëmijëve prindërit e të cilëve janë vrarë në krye të detyrës. 100 banesat e para do t'u jepen punonjësve të policisë. Kriteret do të përcaktohen në vijim", u shpreh ministri i Brendshëm. 

 

Lajmet e fundit nga