LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të pashpirtët e medias!/ Për Hilën e Kazhanin

3 Gusht 2022, 20:44, Opinione Ernest Marku
Të pashpirtët e medias!/ Për Hilën e Kazhanin
Foto ilustruese

E patolerueshme, e turpshme por mbi të gjitha e neveritshme qëndrimi publik i Hilës dhe Kazhanit për tragjedinë e Himarës.

Duhet të jesh i pashpirt, i poshtër dhe pa ndjenja për ta relativizuar deri në këtë pikë tragjedinë e djeshme.

Drejtuesi i skafit është fajtori që mori jetën e një engjëlli por me siguri ai nuk e ka dashur këtë gjë dhe për veprimin e tij do të vuajë pasojat (uroj më të rëndat e mundshme) ndërsa këto fëlliqësira të medias relativizimin e kësaj tragjedie e bëjnë me vullnet të plotë, të vetëdijshëm për atë që po thonë me pashpirtësinë më të madhe.

Refuzojini. Mos i hapni portalet e tyre. Bëjini bllok. Media gabon, shfrytëzon dhe shfrytëzohet por jo deri në këtë pikë, jo deri në këtë pashpirtësi. Kaq është e tepërt dhe e papranueshme edhe për këtë lloj race./CNA.al

19:37 Opinione Jak Simoni

Turizëm tragjik!

Në një vend si ne, që ka turizmin si sektor parësor të...

11:20 Opinione Brizida Gjikondi

Engjëjt nuk duan zhurmë

Dhimbja është udhërrëfyes i keq... kur e përdor për të til...

11:06 Opinione Artan Fuga

Shqiptari punon kot!

Një nga arsyet kryesore se përse Shqipëria është një vend ...

10:58 Opinione Edi Paloka

Nga arrogant në legen!

Nuk ka asnjë vlerë të bësh qoftë edhe vëzhgime të pjesshme...

22:33 Opinione Lutfi Dervishi

Kiko, pushime në Jug!

Përshtypja e parë ende pa mbërritur në destinacion ish...

14:45 Opinione Edison Ypi

Komshiu

Nuk kishte mënyrë për t'i shpëtuar vigjilencës së komshiut...

Lajmet e fundit nga