LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

15-vjeçaret shqiptare duan hundë si Kim Kardashian/ Mjeku: Heqin dorë nga origjinaliteti

19 Shtator 2023, 16:48, Lifestyle CNA

15-vjeçaret shqiptare duan hundë si Kim Kardashian/ Mjeku: Heqin

Kirurgu otorinolaringolog, Besim Boçi në një intervistë ka folur për operacionet estetike që bëjnë të rinjtë dhe të rejat.

Boçi thotë se vendin e parë e zë kirurgjia estetike e hundës ku grupmosha që shkojnë është 15 vjeç e lartë.

Ai gjithashtu ka treguar se moshat e reja shkojnë me një model Kim Kardashian.

“Kirurgjia estetike e hundës zë vendin e parë, këtu vijnë vajza të reja 15 vjeç e lartë, por ne kemi indikacionet për ndërhyrjet kirurgjikale, kështu që jo të gjitha vajzat arrijnë ta bëjnë. Në moshat e vogla vijnë me një model, Kim Kardashian plot raste dhe na e paraqesin atë për hundën e vete, por ne kemi limitet tona pasi çdo hundë duhet të përshtatet me fytyrën e pacientit, moshat më të rritura në pjesën më të madh ja lënë në dorë kirurgut, ne marrim informacion nga pacienti dhe vlerësojmë pritshmëritë e tij dhe në rast se pritshmëritë e tij nuk janë realiste ne e refuzojmë pacientin.”

15-vjeçaret shqiptare duan hundë si Kim Kardashian/ Mjeku: Heqin

Sipas mjekut shqetësim bëhet kur vajzat në këmbim të kësaj përsosmërie japin origjinalitetin e vet.

“Shqetësim bëhet kur vajzat në këmbim të kësaj përsosmërie japin origjinalitetin e vet, së dyti bëhet shqetësim kur secila kërkon të ketë të njëjtin tipar me shumë të tjera dhe dashje apo pa dashje shkojnë në një trajtësim të portretit të vajzës dhe gruas shqiptar.”tha ai./ CNA

Lajmet e fundit nga