LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E pazakontë në SHBA/ Kush adopton një kotele, ka një udhëtim falas

9 Janar 2023, 09:15, Kuriozitete CNA
E pazakontë në SHBA/ Kush adopton një kotele, ka një
Foto ilustruese

Linja ajore "Frontier" ka ofruar një udhëtim falas për udhëtarët nëse atë adoptojnë një nga kotelet e quajtura Spirit, Delta dhe Frontier.

Një përfaqësues i "Frontier Airlines" tha për CNN se adoptuesit që marrin në shtëpi njërën nga kotelet do të marrin dy kupona me vlerë 250 dollarë, për një total prej 500 dollarësh.

Personi që adopton kotelen e quajtur Frontier do të marrë katër kupona me vlerë 250 dollarë, për një total prej 1,000 dollarë kupona.

Të gjithë kuponët janë të vlefshëm deri në fund të vitit 2023.

"Ne jemi të kënaqur që organizata e shpëtimit vendosi t'i emërtonte këto tre kotele të adhurueshme sipas linjave ajrore, përfshirë tonat," tha Frontier në një deklaratë të dërguar me email për CNN.

Macet e vogla janë vetëm rreth dy javëshe dhe aktualisht po qëndrojnë me një familje kujdestare./ CNA.al

Lajmet e fundit nga