LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këto materiale të zakonshme mund të ulin shpejtësisë e Wi-Fi

7 Gusht 2023, 21:18, Kuriozitete CNA

Këto materiale të zakonshme mund të ulin shpejtësisë e

Ekspertët e Wi-Fi kanë ndarë sendet shtëpiake më të zakonshme që mund të ndërhyjnë në shërbimin e rrjetit tuaj.

Në përpjekje për t'i ndihmuar përdoruesit të përfitojnë sa më shumë nga lidhja e tyre Wi-Fi, The Sun ka renditur materialet më poshtë.

Metalet

Nuk është për t'u habitur që objektet metalike të rënda mund të ndërhyjnë në shërbimin tuaj Wi-Fi. Kjo është për shkak se metali, në përgjithësi, është një material i fortë për t'u depërtuar.

Mure betoni

Për shkak se betoni është shumë i trashë dhe i dendur, bëhet e vështirë që sinjalet Wi-Fi të kalojnë.

Pllakë qeramike

Pllakat qeramike janë një tjetër material i zakonshëm që gjendet në shtëpi e që mund të prishë Wi-Fi tuaj.

Pasqyra

Ashtu si dritaret, pasqyrat përmbajnë gjithashtu një shtresë të hollë metali pas xhamit të tyre. Kur kombinoni këta dy elementë, mund të çojë në një "sasi të mirë të ndërhyrjes elektromagnetike./CNA.al

Lajmet e fundit nga