LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"KO:SH FILM FEST 2023"/ 28 vende të ndryshme të botës konkurrojnë në garën në Korçë

19 Shtator 2023, 13:52, Kulturë CNA

"KO:SH FILM FEST 2023"/ 28 vende të ndryshme të botës

Ediconi i 10-të i filmit ‘KO:SH FILM FEST 2023’ është çelur dje në Korçë te kinema “Majestic”.

Kreu i Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo, bën me dije se 35 filma nga 28 vende të ndryshme të botës konkurrojnë në garën kombëtare, ndërkombëtare dhe studentore.

Festivali synon të bëjë së bashku në Korçë regjisorë nga e gjithë bota, të cilët do të shfaqin filmat e tyre, do të krijojnë lidhje të reja dhe do të zhvillojnë projektet e tyre të ardhshme.

“Tek Kinema 'Majestic' në Korçë u çel dje edicioni i 10-të i 'KO:SH FILM FEST 2023'!

35 filma nga 28 vende të ndryshme të botës konkurrojnë në garën kombëtare, ndërkombëtare dhe studentore.

Festivali synon të bëjë së bashku në Korçë regjisorë nga e gjithë bota, të cilët do të shfaqin filmat e tyre, do të krijojnë lidhje të reja dhe do të zhvillojnë projektet e tyre të ardhshme.

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër është jo vetëm një ngjarje kulturore por edhe një potencial zhvillimi për Korçën artdashëse”, shkruan Filo në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga