LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Statuja e Nënë Terezës/Revoltohet Gjergj Luca: Janë tallur, është bërë për të rëmbyer paratë

4 Gusht 2023, 19:33, Kulturë CNA

Statuja e Nënë Terezës/Revoltohet Gjergj Luca: Janë tallur,

Biznesmeni, Gjergj Luca është vënë sërisht në qendër të vëmendjes për deklaratat e tij.

Kësaj here në qendër të vëmendjes ka qenë monumenti i të madhes Nënë Tereza, në Majën e Qafë Thanës.

Ai thotë se statuja e Nënë Terezës është bërë shpejt e shpejt për të rëmbyer paratë e më në fund kemi një imazh jo të një shenjtoreje por të një valltareje

“Arti i çdo forme pavarësisht guximit dhe ekstravagancave mbetet në thelb pasqyrues, iluminues dhe gjurmëlenës...

Shikoni miq sesi janë tallur me të madhen Nënë Tereza. Një statujë e bërë shpejt e shpejt për të rëmbyer paratë e më në fund kemi një imazh jo të një shenjtoreje por të një valltareje.

Nëna Terezë ndjesë, ndërsa ti Lili Cingu më mirëkupto!”

Lajmet e fundit nga