LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trashësi dëbore deri në 6 centimetra/ Si paraqitet situata në juglindje

10 Dhjetor 2023, 21:29, Kronika CNA

Trashësi dëbore deri në 6 centimetra/ Si paraqitet situata

Në juglindje të vendit vijon të ketë reshje të dendura dëbore.

CNA mëson se në fshatin turistik të Dardhës, trashësia e borës ka arritur në 6 centimetra.

Në Voskopojë dhe në Qarr dëbora arrin 2-3 centimetra. Reshjet nuk kanë ndaluar dhe pritet që trashësia të rritete edhe më shumë.

Deri tani bëhet me dije se reshjet e dëborës nuk kanë shkaktuar asnjë problematikë në akset kryesore.

Të cilat janë të kalueshme, pasi borëpastrueset ndodhen në gatishmëri./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga