LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kontrolluan subjektin privat pa urdhër/ 11 punonjës të IKMT-së shoqerohen në polici

24 Korrik 2023, 20:28, Kronika CNA

Kontrolluan subjektin privat pa urdhër/ 11 punonjës të

11 inspektorë të IKMT-së janë shoqeruar në polici pas një kallzimi të bërë ditën e sotme në Sektorin për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Tiranë.

“Një subjekt privat ka kallëzuar se ditën e sotme, në objektin e tij, janë paraqitur 11 inspektorë të IKMT-së, dhe vetëm 4 prej tyre kishin urdhër për kryerjen e inspektimit në terren”, njofton policia.

Në ambientet e DVP Tiranë janë shoqëruar 11 shtetasit e mësipërm, të cilët pas deklarimeve përkatëse dhe komunikimit me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, janë proceduar në gjëndje të lirë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale, për veprën penale "Shpërdorimi i detyrës"./CNA.al/

Lajmet e fundit nga