LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

DETAJE nga arrestimi i Liam Osmanit/ Hyri nga Rinasi me pasaportë gjermane, çfarë tha në Polici

4 Mars 2024, 13:00, Kronika CNA
DETAJE nga arrestimi i Liam Osmanit/ Hyri nga Rinasi me pasaportë gjermane,
Liam Osmani

Detaje të reja kanë dalë për arrestimin e Liam Osmanit, i cili u ndalua nga autoritetet pasi u fut në shtëpinë e "Big Brother". 

Sipas autoriteteve, Osmani rezultonte i dënuar për mashtrim dhe ka hyrë nga Rinasi 10 ditë më parë me pasaportë gjermane. 

I çuditshëm është fakti se si Liam Osmani nuk u kap nga sistemi TIMS në momentin që kaloi kufirin në Rinas. 

Ai rezulton i dënuar në vitin 2022 nga Gjykata e Tiranës me 2 vite e 6 muaj burg për mashtrim, pasi nuk pagoi 6000 euro për 17 bileta turistike në 2019.

Ndërkohë, para hetuesve, pas ekzekutimit të urdhër-ndalimit, Liam Osmani ka pretenduar se ka qenë në dijeni të një denoncimi në emër të tij për mashtrim, por jo se ishte dënuar./CNA 

 

Lajmet e fundit nga