LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë në Greqi/ Klienti godet me thikë kuzhinierin shqiptar

4 Mars 2024, 08:49, Kronika CNA

E rëndë në Greqi/ Klienti godet me thikë kuzhinierin

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e së dielës në një restorant në Menemeni të Selanikut, në Greqi.

Një klient ka debatuar me kuzhinierin shqiptar, por konflikti ka degjeneruar në përdorimin e armëve të ftohta.

Klienti ka goditur me thikë në bark kuzhinierin 65-vjeçar, i cili është dërguar menjëherë në spital për ndihmë mjekësore.

Nga raportimi i mediave të shtetit fqinj, ende nuk bëhet i ditur identiteti i shqiptarit të plagosur.

Nga ana tjetër, punonjësit e policisë që po hetojnë ngjarjen kanë mbledhur informacione për autorin dhe janë vënë në kërkim për arrestimin e tij./ CNA

Lajmet e fundit nga