LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në aeroportin e Katanias në Itali, anulohen fluturimet deri më 19 korrik

17 Korrik 2023, 08:55, Kosova & Bota CNA

Zjarr në aeroportin e Katanias në Itali, anulohen fluturimet deri

Aeroporti i Katanias në Itali është përfshirë nga një zjarr i madh mbrëmjen e së dielës dhe gjatë orëve të para të së hënës. 

Zjarrfikësit bënë të mundur shuarjen e flakëve, ndërsa nuk raportohet për lëndime të rënda. 

Zjarri, shkaku i të cilit ende nuk dihet, ra në katin e poshtëm të aeroportit, duke shkaktuar panik te pasagjerët e pranishëm. 

Për shkak të zjarrit, në aeroportin e Katanias fluturimet janë pezulluar deri në orën 14 të së mërkurës, 19 korrik. 

 

Lajmet e fundit nga