LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tensionet në veri/ Reagon KFOR-i: Jemi këtu për të mbajtur Kosovën të sigurtë

1 Gusht 2022, 17:17, Kosova & Bota CNA
Tensionet në veri/ Reagon KFOR-i: Jemi këtu për të mbajtur
Foto ilustruese

Forcat e KFOR-it të vendosura në Kosovë, kanë monitoruar me seriozitet situatëm e krijuar në veri të Kosovës, në kufi me Serbinë mbrëmjen e së dielës.

Misioni i NATO-s në Kosovë, ka bërë të ditur se KFRO-it ndodhet  atje për sigurinë e Kosovës dhe  nëse do të jetë e nevojshme është e gatshme të marrë masat e duhura për të ndërhyrë.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, KFOR-i ka informuar se, monitorimi po kryhet së bashku me organizatat e sigurisë së Kosovës dhe ato ndërkombëtare.

 “KFOR-i po monitoron nga afër situatën në veri të Kosovës me organizatat vendore dhe ndërkombëtare të sigurisë. Nën mandatin e OKB-së, KFOR-i mbetet fuqishëm i përkushtuar ndaj sigurisë, i gatshëm të miratojë masat e nevojshme për ta mbajtur Kosovën të sigurt”, deklaron KFOR-I nëpërmjët Twitter-it./CNA.al

Lajmet e fundit nga