LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë në Greqi/ Emigranti shqiptar masakron me thikë gruan e tij

1 Gusht 2022, 09:58, Kosova & Bota CNA
E rëndë në Greqi/ Emigranti shqiptar masakron me thikë gruan
Foto ilustruese

Një ngjarje tronditëse është regjistruar mesnatën e së dielës në Greqi, ku një 51-vjeçar me origjinë shqiptare ka goditur me thikë bashkëshorten e tij 40-vjeçare, e cila ka ndërruar jetë në spitalin e Zakynthos.

Sipas mediave greke, autori filimisht e ka rrahur rëndë gruan e tij dhe më pas e ka goditur me thikë disa herë në gjoks dhe në qafë. Gruaja ka ndërruar jetë më vonë në spital.

Çifti ka tre fëmijë, dy të mitur dhe djalin e rritur që jeton jashtë Zakynthos.

Departamenti i Policisë së Zakynthos ka nisur kërkimet për kapjen e autorit./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga