LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata në veri të Kosovës/ Ambasadori i BE-së: E papranueshme, duhet dënuar

31 Mars 2023, 14:17, Kosova & Bota CNA

 Situata në veri të Kosovës/ Ambasadori i BE-së: E

Shefi i Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka dënuar djegien e disa automjeteve në pronësi të shtetasve serb në veri, me targa RKS.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Szunyog u shpreh se shkatërrimi i pronës private me qëllim të frikësimit, është i papranueshëm dhe duhet dënuar nga të gjithë.

“Dënojmë ashpër djegien e automjeteve të riregjistruara së fundmi në targa të Kosovës, në veri të Kosovës. Shkatërrimi i pronës private, që ka ndodhur në dy ditët e fundit, me qëllim të frikësimit të popullatës lokale është i mjerueshëm dhe i papranueshëm dhe duhet dënuar nga të gjithë aktorët përkatës”, shkroi Szunyog./CNA

Situata në veri të Kosovës/ Ambasadori i BE-së: E

Lajmet e fundit nga