LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Putin-i paralajmëron Perëndimin për Ukrainën/ “Kemi armë që mund të godasin territorin tuaj”

29 Shkurt 2024, 11:01, Kosova & Bota CNA
Putin-i paralajmëron Perëndimin për Ukrainën/ “Kemi
Vladimir Putin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, gjatë një konference, është shprehur se ushtria ruse po përparon në një sërë fushash në sulmin e saj ndaj Ukrainës.

Trupat ukrainase u tërhoqën kohët e fundit nga qyteti lindor Avdiivka - por në përgjithësi, vijat e frontit kanë qenë kryesisht të pandryshuara për muaj të tërë.

Putin-i paralajmëron gjithashtu Perëndimin të mos dërgojë trupa në Ukrainë dhe thotë se Rusia ka "armë që mund të godasin territorin tuaj".

Ai pretendoi se retorika perëndimore kërcënonte "një konflikt me përdorimin e armëve bërthamore dhe rrjedhimisht shkatërrimin e qytetërimit"./ CNA

Lajmet e fundit nga