LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vogëlushja 11-vjeçare sfidon frikën, raporton "live" nga lufta në Gaza

28 Shkurt 2024, 12:38, Kosova & Bota CNA

Vogëlushja 11-vjeçare sfidon frikën, raporton "live"

Njihuni me reporteren 11-vjeçare të luftës në Gaza, Sumayya Wushah, e cila thotë se u frymëzua nga Shireen Abu Akleh për të treguar historitë e Palestinës, raporton "Aljazeera". 

Ajo raporton çdo ditë për situatën e luftës atje dhe thekson se nuk ka frikë nga asgjë. 

“Kjo është shtëpia ku 17 njerëz u martirizuan. Tani po qëndroj pranë furrës së bukës Al-Sofara. E vetmja furrë në Nuseirat e cila është funksionale. Siç e shohim shumë njerëz po qëndrojnë në radhë për një fetë bukë”, raporton ajo mes rrënojave./CNA 

@aljazeeraenglish Meet Gaza’s 11-year-old war #reporter Sumayya Wushah, who says she was inspired by Shireen Abu Akleh to tell Palestine’s stories. #news ? Sad Scene BGM Piano Instrument(313618) - HomeMadeGarbage

 

 

Lajmet e fundit nga