LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alexei Navalny do të varroset të premten në Moskë

28 Shkurt 2024, 11:29, Kosova & Bota CNA
Alexei Navalny do të varroset të premten në Moskë
Alexei Navalny

Alexei Navalny do të varroset në një varrezë në Moskë të premten. Lajmi është konfirmuar nga një zëdhënës, raporton "BBC". 

Ceremonia do të zhvillohet në varrezat e Borisovskoye. 

Të martën, zëdhënësja e liderit të opozitës tha se ekipi i tij po përpiqej të gjente një shtëpi funerali - me disa që refuzuan të mbanin shërbimin kur zbuluan se për kë ishte.

Alexei Navalny vdiq papritur në një burg të Arktikut në fillim të këtij muaji. Për shumë vite, ai ka qenë kritiku më i madh i Vladimir Putin-it. 

E veja e Navalny-t, Yulia Navalnaya, si dhe disa liderë botërorë, kanë fajësuar drejtpërdrejtë presidentin rus për vdekjen e tij./CNA 

 

Lajmet e fundit nga