LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nëse preket Kosova, Serbia do të rrafshohet”/ Sanduloviç-Vuçiçit: Palaço, sqaroi qytetarët se çfarë të tha NATO

1 Gusht 2022, 22:37, Kosova & Bota CNA
“Nëse preket Kosova, Serbia do të rrafshohet”/
Presidentin Aleksandar Vuçiç dhe Kryetari i Partisë Republikane të Serbisë, Nikola Sanduloviç

Tensionet në veri të Kosovës kanë krijuar debat të fortë dhe të ashpër edhe brenda politikës në Serbi.

Kryetari i Partisë Republikane të Serbisë, Nikola Sanduloviç, e ka cilësuar palaço presidentin Aleksandër Vuçiç.

Në postimin e tij në "Facebook", ai ka kërkuar Vuçiçit të ndalojë propagandën dhe të sqarojë para qytetarëve të vërtetën se çfarë i thanë gjeneralët e NATO-s.

Sipas tij në një komunikim me gjeneralët serbë, forcat e NATO-s ua kanë bërë të qartë se nëse preket Kosova, Serbia do të rrafshohet.

Postimi i plotë:

"Ku u fshehe tani ALEKSANDRE VUÇIQ, Kllouni i perbashket dhe jo Komandant!

Pse nuk thirrni konferencë shtypi tani dhe t’i tregoni Serbisë çka i thanë gjeneralët e #NATO-s mbrëmë “gjeneralët” tuaj serbë të thurur ngushtë?!

Pse nuk thoni ju qe ju kane thene nese shkoni me ushtri ne Kosove, se Serbine e nxjerrin ne toke nga ajri?!

Per shkakun tuaj. koka jote e çmendur dhe gjuha e droguar!

Dilni tani KLLOUN SUPREM dhe tregohuni para Serbisë në EDICIONIN tuaj të vërtetë FRIKACAK, e jo të na frenoni e të na hidhni sytë në Serbi në mediat tuaja gobbels!", shkruan Sunduloviç./CNA.al

“Nëse preket Kosova, Serbia do të rrafshohet”/

Lajmet e fundit nga