LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Moti i keq në Itali/ Stuhitë dhe breshëri “paralizojnë” vendin

18 Gusht 2022, 16:10, Kosova & Bota CNA
Moti i keq në Itali/ Stuhitë dhe breshëri
Foto ilustruese

Moti i keq që goditi veriun e Italisë ditën e enjte, ka shkaktuar dëme të shumta.

Në Barga, breshëri shkaktoi shembjen e një çatie mbi një makinë me pasagjerë, duke shkaktuar lëndime.

Në Massa Carrara, një tornado plagosi një punëtor në një depo.

Në Firence, një burrë u godit nga një degë peme në një treg, ndërsa në qytetin e afërt të Botai një pemë ra mbi një karvan.

Dëme u raportuan gjithashtu në një treg në Marina di Carrara, ndërsa një stuhi e fortë shkaktoi përmbytje në vendpushimet bregdetare të Verzilla, duke hequr çadrat dhe karriget nga plazhet.

Familjet u evakuuan nga shtëpitë e tyre pranë Tigullio kur një tornado goditi zonën dhe dëmtoi shtëpitë.

Në zonën e La Specias u raportuan shembje çatie, ndërsa në verilindje të Ferrarës një vinç u shemb mbi shtëpi.

Shirat e dendur çuan në mbylljen e parqeve të qytetit të Milanos, ndërsa më në jug në Bendena, 11 familje u evakuuan pasi çatia e një kompleksi banesash u shemb./CNA.al

Lajmet e fundit nga