LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Martohet djali i më të pasurit të Indisë/ Do të këndojë Rihanna, të ftuar Bill Gates dhe Ivanka Trump

1 Mars 2024, 12:37, Kosova & Bota CNA

Martohet djali i më të pasurit të Indisë/ Do të

Për një nga familjet më të pasura të Indisë, një martesë nuk është thjesht një martesë - është një spektakël i krijuar për të mahnitur edhe njerëzit më të pasur dhe më të fuqishëm në botë.

Ndërsa miliarderi Mukesh Ambani përgatitet për dasmën e djalit të tij këtë verë, ai pret miliarderë nga e gjithë bota, krerët e shteteve dhe të famshmit e Hollivudit që të marrin pjesë në një festë treditore në qytetin e lindjes së familjes, duke filluar nga e premtja.

Fillimi i festimeve të dasmës do të jetë më 1 mars në një festë treditore të mbajtur në një kopsht prej 3,000 hektarësh, i vendosur në mjediset e një rafinerie nafte në Jamnagar, në shtetin Gujarat të Ambanit.

Lista e të ftuarve prej gati 1200 personash përfshin Bill Gates, Mark Zuckerberg, Sunder Pichai dhe Ivanka Trump, miliarderët indianë Gautam Adani dhe Kumar Mangalam Birla; lojtari legjendar Sachin Tendulkar; dhe të famshëm të industrisë së filmit si Deepika Padukone, Shah Rukh Khan, Rani Mukherjee, Salman Khan, Arijit Singh dhe Diljeet Dosanjh. Ata do të argëtohen nga superylli i popit Rihanna dhe magjistari David Blaine. 

Të mërkurën, familja Ambani kërkoi për të organizuar një shërbim ushqimor në komunitet për 51,000 njerëz që jetonin në fshatrat e afërta.

Anant Ambani, 28 vjeç, do të martohet me të dashurën e tij prej shumë kohësh, Radhika Merchant, në korrik. Merchant është vajza e Viren Merchant, CEO i "Encore Healthcare Pvt. Ltd", dhe sipërmarrësja Shaila Merchant.

"Forbes" rendit Mukesh Ambani si personin më të pasur në Azi. 

Manjatët indianë nuk nxitojnë kurrë të kalojnë stafetën, por 66-vjeçari Mukesh Ambani ka filluar t'ua kalojë drejtimin djemve dhe vajzës së tij./CNA 

Lajmet e fundit nga