LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Makina me trupin e Navalny-t mbërrin në Moskë, qytetarët: Ju nuk kishit frikë, as ne nuk kemi

1 Mars 2024, 12:27, Kosova & Bota CNA
Makina me trupin e Navalny-t mbërrin në Moskë, qytetarët: Ju
Makina kur ndodhet trupi i Navalny-t

Makina e varrimit që mban arkivolin e Alexei Navalny-t ka mbërritur jashtë kishës në juglindje të Moskës, ku do të mbahet shërbimi i tij funeral.

Ekipi i Navalny-t ka thënë se ka probleme me mbulimin e internetit në celular, gjë që e bën të vështirë transmetimin e pamjeve "live".

“Ju nuk kishit frikë dhe ne nuk kemi frikë”, thërrisnin njerëzit, teksa makina me arkivolin u fut brenda kishës për shërbimin mortor.

Ka një prezencë të fortë policie në qytet, me roje të maskuar të vendosura rreth një gardh rrethues. 

Një numër personalitetesh të huaja, përfshirë ambasadorin e SHBA-së janë parë pranë kishës. 

Udhëheqësi i opozitës ruse vdiq në një burg të Arktikut, ku ishte mbajtur me akuza të motivuara politikisht. Familjarët akuzojnë Vladimir Putin-in si shkaktar të vdekjes së tij./CNA 

 

Lajmet e fundit nga