LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I akuzuar si organizator i sulmit në Banjskë/ Interpol lëshon fletë-arresti për Milan Radoiçiç

6 Dhjetor 2023, 19:52, Kosova & Bota CNA

I akuzuar si organizator i sulmit në Banjskë/ Interpol lëshon

Interpol ka lëshuar fletëarresti për ish nënkryetarin e Listës Serbe, Mila Radoiçiç i cili akuzohet për sulmin në Banjskë, ku mbeti i vrarë Afrim Bunjaku.

Sipas mediave kosovare, Radoiçiç është i sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania  e Madhe.

Kujtojmë se sot është raportuar se Policia e Kosovës ka konfiskuar një anije me shpejtësi të madhe e që i përket Radoiçiçit.

Ish-nënkryetari i Listës Serbe ka pranuar publikisht se ka marrë pjesë në organizimin e grupit terrorist që ushtroi agresion ndaj Kosovës, më 24 shtator.

Lidhur me këtë ai u mor në pyetje nga një Gjykatë në Beograd dhe u lirua nga burgu pasi dëshmoi para autoriteteve./ CNA

 

Lajmet e fundit nga