LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Detajet tronditëse/ Ishte arratisur nga burgu, gjendet i groposur trupi i shqiptarit në Greqi

21 Shtator 2022, 13:01, Kosova & Bota CNA

Detajet tronditëse/ Ishte arratisur nga burgu, gjendet i groposur trupi i

Trupi i pajetë i një shqiptari është gjetur i groposur në një fushë bujqësore në Greqi.

Nga dokumentet e gjetura në trupin e pajetë të viktimës, emri i të cilit nuk bëhet me dije nga mediat, rezulton se ai është me precedentë të mëparshëm penalë, i cili ishte arratisur nga burgu në Patra.

Mediat greke shkruan se skeleti i trupit të pajetë u gjet në një distancë prej 8 metrash nga rruga rurale Thivon-Mourikiou.

Dyshohet se personi në fjalë është vrarë dhe më pas varrosur me shpresën se nuk do të gjendet kurrë.

Ekzaminimet po vijojnë për të zbuluar shkakun e vërtetë të vdekjes mirëpo kjo e bën të vështirë fakti se trupi ishte shumë i dekompozuar./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga