LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tomorrow Albin Kurti will apologize in Tirana, which ended with the "Open Balkans" and opened with "Closed Serbia"

2023-03-24 20:02:00, Opinione Kreshnik Spahiu
Tomorrow Albin Kurti will apologize in Tirana, which ended with the "Open
Kreshnik Spahiu, lawyer

Tomorrow Albin Kurti arrives in Tirana to meet Edi Rama.

No longer heartbroken with the Prime Minister of Albania, but repentant and head down.

His patriotism and nationalism within a year have faded and transformed into socialist internationalism.

The great "patriot" who rejected the Open Balkans opened with Serbia closed.

Albin Kurti is coming to Tirana funnier and more amateur than any leader of Kosovo Albanians in these 30 years.

Do you remember what Albin Kurti said a year ago?

- I don't sit at a table with Vucic

- nuk ka Ballkan të hapur pa njohur Serbia, pavarësinë e Kosovës

- nuk ka Ballkan pa njohur krimet e luftës

- nuk duhet ulur Rama me Vuçiç pa na kthyer eshtrat e të zhdukurve

- nuk ka Ballkan të Hapur pa ndërprerë Serbia fushatën kundër njohjes Kosovës.

Nesër Albin Kurti mbërrin në Tiranë pasi ka përqafuar Serbinë e Madhe.

Albin Kurti nuk u hap me Ballkanin por u hap me Serbinë.

Marrëveshja e Ohrit njohu “Vetëvendosjen” e serbëve në Kosovë. Albin Kurti i hapi oreksin Serbisë dhe njohu 10 komuna autonome brenda Kosovës.

Albin Kurti u ul me Vuçiç pa Edi Ramën dhe bëri një pakt 100% të kundërt me ato çfarë refuzonte Ballkanin e Hapur.

- Albini u hap me Serbinë këmbëkryq me Vuçiç

- Albini u hap me Serbinë pa njohur Kosovën as de fakto dhe as de jure

- Albini u hap me Serbinë pa kërkuar falje Beogradi për krimet e luftës

- Albini u hap me Serbinë pa u kthyer eshtrat e të vdekurve

- Albini u hap me Serbinë pa u anëtarësuar Kosova në OKB

A mundet nesër Albin Kurti t’i thotë 10 milion shqiptarëve pse refuzoi 3 liderë shqiptar në Tiranë, Shkup dhe Podgoricë për Ballkanin e Hapur?

Pse Albini u mbyll me Ballkanin e Hapur dhe u hap me Serbinë e mbyllur.

Është koha ta ndajmë nëse ka tradhtuar Albini apo Edvini.

Në të kundërt Albini nesër duhet kërkojë falje për arsyet pse refuzoi Ballkanin e Hapur dhe për të njëjtat shkaqe beri pazar me Vuçiç.

Sot SHBA dhe BE i kërkuan Albin Kurtit të fillojë zbatimin e marrëveshjes që ra dakord me Vuçiç për autonominë e Serbëve në Kosovë duke e nxjerrë lakuriq para popullit të Kosovës.

Albin bëhu burrë dhe trego arsyet pse e drodhe dhe pse pranove hapjen me Serbinë pa 6 kushtet që premtove?

Albin opened the doors and borders with Albania, at least as much as he opened them with Serbia...

19:47 Opinione Ermal Mulosmani

DP's black comedy

The last movement of the Alibeajt group, which invites...

Lajmet e fundit nga