LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Media, the suicide weapon!

2023-03-23 22:45:00, Opinione Arsen Rusta

Media, the suicide weapon!

Today I listened to three audio recordings with the voice of the journalist Adriatik Doçi, my colleague yesterday and today.

3, there are said to be some audio taps.

I appreciated Adriatic for what it did and does. But always against how they did it.

I discussed with Tik several times. It has its own logic, it has its own principle.

Today what happened is the suicide weapon of a PENE.

The media really "sits" on the knees of officials, businessmen or prime ministers!!! But the media "sits" not on its knees, but KnockOut, even the journalist or himself.

How? Just losing credibility and trust.

Has Tiku won, does he make a deal as much as he says with his voice?

Is that Tik's voice? Yes, who knows, but Tiku doesn't deny it either.

This is of little importance.

Ajo që ka rëndësi është se media duhet të ndal gjobat një orë e më parë.

Le të shërbej ky preçedent që zyrat e marketing të mos jenë si zyrat e grupeve kriminale.

Ndryshe 1997 është një shkrepje LARG. Maskat lindën si shaka çuna lagje dhe u kthyen në mankthin e këtij kombi.

Të mos pranoj media lekë në të zezë. Apo reklama kundra interesit të publikut dhe konsumatorit.

Ajo që do ndodh? Është: Tregu do vetërregullohet dhe gjërat sdo jenë kaq keq.

Kam folur edhe unë me Tikun në ato 3 ose 4 kafe që kemi pirë gjithësej. S ja del, si ja bën, si i mban disa punë dhe faqen.

Mora disa përgjigje.

Kush kupton nga media e kupton se cili është standarti WebLajm

Tani për Kolegun Doçi

Kjo sështë as fillimi as fundi

Sëpari: Me letra Prapaskena sështë e jotja. Kë faqe ke Tik?

Vlen vetëm të distancohesh je a sje pronar ose ku shrkuan ose vendos të mos i shkruash kur ti vendos?

Të lidh apo jo gjë?

Publiku siç ti thua: preceptimin e ka gjë me vlerë.

1000 % e preceptimit gojëdhënave dhe kafeneve thonë e ke ti atë media.

Kush të njeh e di përgjigjen.

Publiku JO

Ata që të kanë futur në kurthin e audiopërgjimit. Një qëllim e kanë patur.

Ti tani ke një detyrë: o Fama dhe “Pushteti mediatik” të bëri një goditje profesionale dhe kjo është kosto e cila duhet nxjerr mësim nga pësimi.

Ose me profesionalizëm dhe fakte, duhet të provosh atë që duan njerzit. Të kundërtën.

Ata që të janë ulur në gjujnë bëja një nder shoqërisë, si kompensim i zhurmës së rrjetit: tregouja emrat se janë të padenjë si zyrtar e firma private. Kanë paguar për të fshehur faktet që ti ke gjetur. Po të kishin mundësi edhe do bënin më keq!

Një meritë e ke dhe sta heq askush.

Ke denoncuar me emra e mbiemra hajdut:

Politician
Palace
Corrupt
Criminal groups
Murderous and extorting businessmen of public wealth

You did it bravely

But when you hide even that, it's like killing the power of the media consciously.

I was your arm when you were raped.

I am by your side even with the power of the Pen and Facts

But if you choose media suicide!

Journalism is a profession that never dies.

Journalists and Reporters come and go Tik. Public Trust remains.

19:47 Opinione Ermal Mulosmani

DP's black comedy

The last movement of the Alibeajt group, which invites...

Lajmet e fundit nga