LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Masakër në Malin e Zi/ 34-vjeçari bën sherr me familjen, vret me armë 11 persona, plagos 6 të tjerë

2022-08-12 19:18:00, Kosova & Bota CNA
Masakër në Malin e Zi/ 34-vjeçari bën sherr me familjen,
Foto nga vendngjarja

Një krim i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Cetinjë të Medovinës, në Malin e Zi.

Mësohet se një 34-vjeçar ka qëlluar për vdekje 11 persona dhe ka plagosur 6 të tjerë.

Mediat malazeze raportojnë se pas një konflikti familjar, autori ka sjellë përshkallëzim të situatës, pasi ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar kalimtarët në rrugë. 

Gjithashtu ai ka pasur edhe një përplasje me policinë, ku qëlloi për vdekje një efektiv.

Masakër në Malin e Zi/ 34-vjeçari bën sherr me familjen,

4 të plagosur janë shtruar në spitalin e Cetinjës, ndërsa dy të tjerë janë transportuar në Qendrën Klinike në Podgoricë.

According to preliminary information, the 34-year-old attacker also shot at the children.

From the eyewitnesses at the scene, it is known that the attacker passed through the neighborhood and randomly shot at the citizens who happened to be there.

Meanwhile, the police surrounded the area and immediately started the work for the complete clarification of this event./ BA - CNA.al

 

Lajmet e fundit nga