LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"The author removed his family from the city"/ Details from the massacre in Montenegro

2022-08-13 19:41:09, Kosova & Bota CNA
"The author removed his family from the city"/ Details from the
Photo montage - Place of the event and author Vuk Borilovi?

The journalist in Montenegro, Ilmira Lika, has shown other details about yesterday's incident in the city of Cetinje, where a 34-year-old man killed 3 people who lived on rent in his apartment and 7 others when he went out into the street. , where he was then executed by the police.

For "Euronews Albania", Lika stated that the murder may have been premeditated, as the author had moved his family to another city, in Herceg Novi.

“Policia është prononcuar dhe ka dhënë edhe informacionet zyrtare në lidhje me rastin, sepse vërtet ishte një rast i cili jo vetëm që tronditi Cetinjën, por edhe Malin e Zi. Si duket, situata ishte bërë edhe me paranmendim, sepse vetë vrasësi, familjen e vetë e kishte evakuuar në një vendbanim tjetër, Herceg Novit sipas informacioneve dhe ka zbritur te personat që jetonin me qira. Ai ka zbritur te ata dhe i ka vrarë. Dy fëmijët, 11 dhe 8 vjeç, si dhe nënën e tyre”, theksoi ajo.

Nga ky sulm, mbetën të plagosur edhe 10 të tjerë, kaër prej të cilëve janë shtruar në spitalin e Cetinjës, ndërsa dy janë transportuar në Qendrën Klinike në Podgoricë.

Qeveria e Malit të Zi do të shpallë tri ditë zie kombëtare lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur pasditen e së premtes.

This is the deadliest event in recent decades in Montenegro as it happened at the height of the tourist season.

Lajmet e fundit nga