LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

What is happening in the corridors of the DP?/ Luli's Odeta is gone, Saliu's "Odes" are coming

2022-09-10 13:43:00, Editorial CNA

What is happening in the corridors of the DP?/ Luli's Odeta is gone,

They do not have their Odes, their exploits, their horrors and their antics in the corridors of the Democratic Party.

A character created by Lulzim Basha's brother-in-law, one of the people closest to him, Odeta Male, a former suffragist very close to the family of the former democratic leader, became symbolic of the chaos in the corridors of the DP, by the way he interfered, organize or disorganize, appoint or dismiss, set up call-centers, crash and anything else.

What is happening in the corridors of the DP?/ Luli's Odeta is gone,
Odeta Male

This was Odeta, a character, who entered PD without any contribution, took command, the car, the driver, gave orders, I know, I know this or that.

PD apo stafi, trajtoheshin si një tufë individësh nën hyqmin e Odetës të kunatit.

Por, historia nuk mbaron me Odetën e Lulit.

Ka ikur Odeta e Lulit, kanë ardhur dhjetra Odeta, kopje të shëmtuara të saj, në shërbim të doktorit.

Liberali Alfred Lela,  në pozicionin e drejtorit të marrëdhënieve me publikun  në krye të një partie konsevartore siç pretendon Berisha.

What is happening in the corridors of the DP?/ Luli's Odeta is gone,

Qesharake kjo.

Gjithsesi pseudo-gazetari i cili nuk u bë dot kurrë i tillë, njeriu i paguar dhjetra milionë nga paratë e Henri Çilit, liberalit të Soros-it tashmë, është Odeta e para në Partinë Demokratike.

Lela do të gjithë benefitet që ka pasur ish-Odeta e Lulit, makinën, shoferin, në hotel të flejë vetëm dhe le pastaj kur bën si çun seksi.

Ndonjëherë me mjekrën e tij të palarë, e cila mban erë vaj ulliri të djegur do të shfaqet para stafit gjithë autoritet.

Por, a i përgjigjet Akil Kraja e më pas Florjana e Mariela, Ledio Nuraj e lështu me radhë?

What is happening in the corridors of the DP?/ Luli's Odeta is gone,
Akil Kraja

Të gjithë këta duan makina, shofera, të rrinë në dhoma hoteli më vete. Të gjithë janë udhëheqës.

Këta janë “odetat’ e reja të Partisë Demokratike.

What is happening in the corridors of the DP?/ Luli's Odeta is gone,
Florjana Garo dhe Mariela Shkurta, Dhjetor 2021

Dikur Sali Berisha ish kryeministër kishte një makinë për stafin mbështetës. Në atë kohë një kameraman, një fotograf, shoferi dhe zëdhënësja Erla Mëhilli, ky ishte grupi lëvizës kur ishte Berisha kryeministër.

Tani na duhen katër apo pesë makina, katër apo pesë dhoma të rrinë veç e veç. Florjana s’rri me Marielën. Mariela s’flet me Akilin. Akili s’ flet me Ledio Nurajn e kështu me radhë.

Një lëmsh i madh, kush flet, e kujt i flet e kush s’flet e për çfarë s’flet.

Tufa e Odetave të reja në Partinë Demokratike janë ata që kërkojnë benefitet dhe luksin, kur në fakt i shërbejnë një opozite të varfër e cila fatkeqësisht në krye të menaxhimit të saj ka dhe një emër “elitar”,  si intelektual i shquar mbarëkombëtar.

Tufa e odetave të PD-së, të Saliut tashmë është më e shkëlqyer se kurrë, edhe se sa ajo e Lulit. Sepse të paktën atëherë ishte një Odetë e vetme dhe e paguante kunati. Tani janë shumë, kush të paguhet më parë./CNA.al

10:57 Editorial

Irfan in a nutshell

For several weeks, some of the main media in the country, ...

Lajmet e fundit nga