LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ngrin” monedha e Eurozonës/ Kursi i këmbimit, 17 qershor 2022

17 Qershor 2022, 08:08, Ekonomi CNA
“Ngrin” monedha e Eurozonës/ Kursi i këmbimit, 17 qershor
Foto ilustruese

Monedha e Eurozonës nuk njeh lëvizje në tregun valutor në vendin tonë. Këmbimi i saj në blerje mbetet në kuota të ulta.

Euro blihet me 119.6 Lekë dhe shitet me 120.2 Lekë.

Më i favorshëm përballë Lekut paraqitet Paundi britanik.

Paundi britanik blihet me 138.8 Lekë dhe shitet me 140.3  Lekë.

Ndërsa Dollari amerikan sot  blihet me 113.2 Lekë dhe shitet me 114.5 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 116.2  Lekë dhe shitet me 117.4 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 87 Lekë dhe shitet me 88.5 Lekë./CNA.al

“Ngrin” monedha e Eurozonës/ Kursi i këmbimit, 17 qershor

Lajmet e fundit nga