LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Euro mbetet e pandryshueshme, dollari dhe paundi në rënie/ Këmbimi valutor, 15 Qershor 2022

15 Qershor 2022, 08:13, Ekonomi CNA
Euro mbetet e pandryshueshme, dollari dhe paundi në rënie/
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 113.9 Lekë dhe shitet me 115.4 Lekë.

Euro blihet me 119.6 Lekë dhe shitet me 120.3 Lekë.

Paundi britanik blihet me 136.4 Lekë dhe shitet me 140  Lekë.

Franga zvicerane blihet me 113.6  Lekë dhe shitet me 115 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 87.5 Lekë dhe shitet me 89 Lekë./CNA.al

Euro mbetet e pandryshueshme, dollari dhe paundi në rënie/

Lajmet e fundit nga