LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja, në “krizë”/ Nuk njohin rritje, me sa këmbehen sot, euro, dollari dhe paundi

12 Qershor 2022, 08:11, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja, në “krizë”/ Nuk njohin rritje, me sa

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 110.3 Lekë dhe shitet me 116.3 Lekë.

Euro blihet me 118.4 Lekë dhe shitet me 124.4 Lekë.

Paundi britanik blihet me 138.5 Lekë dhe shitet me 144.5 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 112.3 Lekë dhe shitet me 118.3 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 86.2 Lekë dhe shitet me 92.2 Lekë./CNA.al

Monedhat e huaja, në “krizë”/ Nuk njohin rritje, me sa

Lajmet e fundit nga