Luhaten monedhat e huaja përballë Lekut/ Ja me sa këmbehen sot Euro, Dollari apo Paundi

27 Maj 2022, 08:14, Ekonomi CNA
Luhaten monedhat e huaja përballë Lekut/ Ja me sa këmbehen sot
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 111.8 Lekë dhe shitet me 112.8 Lekë.

Euro blihet me 120.4 Lekë dhe shitet me 121.1 Lekë.

Paundi britanik blihet me 140.8 Lekë dhe shitet me 142 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 116.4 Lekë dhe shitet me 117.4 Lekë. Dollari kanadez blihet me 87 Lekë dhe blihet me 88.5 Lekë.

Lajmet e fundit nga