LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këmbimi valutor, 22 maj 2022/ Ja me sa këmbehen sot Euro, Dollari apo Paundi

22 Maj 2022, 06:23, Ekonomi CNA
Këmbimi valutor, 22 maj 2022/ Ja me sa këmbehen sot Euro, Dollari apo

Në tregun valutor, dollari sot këmbehet në blerje me 110.4 Lekë dhe në shitje 116.4 Lekë.

Euro këmbehet në blerje me 118 Lekë dhe në shitje me 124 Lekë.

Paundi britanik sot këmbehet me 139.4 Lekë në shitje dhe 145.4 Lekë në blerje.

Franga zvicerane këmbehet me 113.1 Lekë në blerje dhe 119.1 Lekë në shitje.

Dollari kanadez këmbehet me 87.5 Lekë në blerje dhe 89 Lekë në shitje.

Më poshtë po sjellim të dhënat e kursit të këmbimit për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga