LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro nuk lëviz, bie dollari/ Këmbimi valutor, 17 maj 2022

17 Maj 2022, 06:24, Ekonomi CNA
Euro nuk lëviz, bie dollari/ Këmbimi valutor, 17 maj 2022

Në tregun valutor, dollari sot këmbehet në blerje me 114.8 Lekë dhe në shitje 115.7 Lekë. Euro këmbehet në blerje me 120.2 Lekë dhe në shitje me 120.8 Lekë.

Paundi britanik sot këmbehet me 141 Lekë në shitje dhe 142.5 Lekë në blerje. Franga zvicerane këmbehet me 114.4 Lekë në blerje dhe 115.3 Lekë në shitje.

Dollari kanadez këmbehet me 89 Lekë në blerje dhe 90.3 Lekë në shitje. Më poshtë po sjellim të dhënat e kursit të këmbimit për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga