LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Euro nuk e ndal rënien/ Kursi i këmbimit, 19 maj 2022

19 Maj 2022, 06:23, Ekonomi CNA
Euro nuk e ndal rënien/ Kursi i këmbimit, 19 maj 2022

Euro sërish shënon rënie ne tregun valutor, ndërsa dollari ka një rritje të lehtë.

Në tregun valutor, dollari sot këmbehet në blerje me 114 Lekë dhe në shitje 115 Lekë.

Euro këmbehet në blerje me 120 Lekë dhe në shitje me 120.7 Lekë.

Paundi britanik sot këmbehet me 140.8 Lekë në shitje dhe 142 Lekë në blerje.

Franga zvicerane këmbehet me 114.4 Lekë në blerje dhe 116.3 Lekë në shitje.

Dollari kanadez këmbehet me 88.4 Lekë në blerje dhe 90 Lekë në shitje.

Më poshtë po sjellim të dhënat e kursit të këmbimit për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga