LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rritja e çmimeve/ Eksperti i ekonomisë: Qeveria, asnjë veprim në favor të qytetarëve

20 Maj 2022, 19:27, Ekonomi CNA
Rritja e çmimeve/ Eksperti i ekonomisë: Qeveria, asnjë veprim

Eksperti i Ekonomisë Vjoldi Danaj ka folur për situatën ekonomike me rritjen e çmimeve.

Sipas tij, politikat e qeverisë nuk kanë qenë për uljen e taksave dhe në favor të qytetarëve.

“Qeveria vendosi të mbajë taksat të pandrysheshme dhe rriten me rritjen e çmimit. Qytetarët po i paguajnë taksat. Qytetarët janë përballur me rritje çmimesh.

Sa i përket shtresës së varfër që janë një përqindje e madhe e shoqërisë, qeveria nuk ka bërë asnjë politike apo veprim në favor të tyre.”-tha Danaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga