LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Franga zvicerane kalon euron dhe dollarin/ Paundi në minimumin historik, kursi i këmbimit 11 dhjetor 2023

11 Dhjetor 2023, 07:30, Ekonomi CNA

Franga zvicerane kalon euron dhe dollarin/ Paundi në minimumin historik,

Sot më 11 dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 93.9 lekë dhe shitet me 95.2 lekë.

Euro blihet me 101.2 lekë dhe shitet 102.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 106.5 lekë, ndërsa në shitje me 108 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.7 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69 lekë dhe në shitje me 70.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Franga zvicerane kalon euron dhe dollarin/ Paundi në minimumin historik,

Lajmet e fundit nga