LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja nuk dalin nga gremina/ Kursi i këmbimit, 10 dhjetor 2023

10 Dhjetor 2023, 09:40, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja nuk dalin nga gremina/ Kursi i këmbimit, 10 dhjetor 2023
Foto ilustruese

Sot më 10 dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 94 lekë dhe shitet me 95.3 lekë.

Euro blihet me 101.4 lekë dhe shitet 102.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 106.8 lekë, ndërsa në shitje me 108.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 118 lekë dhe shitet me 119.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69 lekë dhe në shitje me 70.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Lajmet e fundit nga