LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedha e huaj sërish në rritje/ Kursi i këmbimit, 9 dhjetor 2023

9 Dhjetor 2023, 08:07, Ekonomi CNA

Monedha e huaj sërish në rritje/ Kursi i këmbimit, 9 dhjetor 2023

Sot më 9 dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 94.2 lekë dhe shitet me 95.5 lekë.

Euro blihet me 101.6 lekë dhe shitet 102.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 107.2 lekë, ndërsa në shitje me 108.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 118.1 lekë dhe shitet me 119.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.3 lekë dhe në shitje me 70.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Monedha e huaj sërish në rritje/ Kursi i këmbimit, 9 dhjetor 2023

Lajmet e fundit nga