LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashkia shpenzoi 250 milionë lekë për blerje ndriçuesish/ Elbasani, në errësirë të plotë

10 Janar 2023, 16:06, Denoncim CNA
Bashkia shpenzoi 250 milionë lekë për blerje ndriçuesish/
Elbasani gjatë mbrëmjes

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Elbasanit në zgjedhjet vendore, Luçiano Boçi, ka bërë një denoncim për ndriçimin e qytetit.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Boçi thotë se Bashkia e Elbasanit ka tenderuar 250 milionë lekë për blerje ndriçuesish, por gjatë mbrëmjes qyteti qëndron në errësirë të plotë.

Ai ka publikuar edhe një foto nga Elbasani, ku shihet se rrugët nuk kanë drita.

“Bashkia Elbasan kampione në keqmenaxhim dhe abuzim me tenderat!

Kjo në foto është panorama e bulevardit kryesor të Elbasanit në mbrëmje! I gjithi në errësirë të plotë!

250 milionë lekë ka tenderuar Bashkia e Elbasanit për blerje ndriçuesish! Ku janë?

Kanë skualifikuar të gjithë operatorët e tjerë, për t'ia dhënë të preferuarit të tyre dhe ja ku janë! Errësirë e plotë si vetë Bashkia!

Në 14 maj merr fund kjo keqqverisje 16 vjeçare”, shkruan Boçi./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga